NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати
2923
Творчески отражения

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите. По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена.  Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България)

| 17 Септември 2024, 10:06 ч.
Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати
Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати
Снимка © DFA

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

Видинският симфоничен оркестър, който тази година отбелязва своята 75-годишнина, и диригентът Петър Димитров, представят софийската премиера на концерта „Музика за вас“. Събитието е на 26 октомври в „Театро отсам канала“, съобщават организаторите.

Солисти са певицата Християна Лоизу, позната от участията си в няколко телевизионни формата, сопраното Валентина Корчакова, младата цигуларка Киара Николова, лауреат на български и международни конкурси, тенорите Марио Николов и Андрея Мирчев, и специалният им гост от Виена – тенорът Едуард Бабадост.

Ще звучат популярни арии от опери, оперети и популярни песни от нашето съвремие, изпълнявани от световни звезди, като Марио Ланца, Лучано Павароти,

Държавната опера в Стара Загора ще представи мюзикъла „Ромео и Жулиета“ и операта „Ловци на бисери“ на откритата сцена на язовир „Копринка“. Това съобщиха от пресцентъра на Община Казанлък. Събитията са част от програмата на „Празници в долината на тракийските царе“. Двете представления ще са на 31 август и на 1 септември.

Двете музикални творби са обединени от непреходната тема за любовта -„Ромео и Жулиета“ в музикалната интерпретация на Жерар Пресгюрвик, и източната приказка в операта „Ловци на бисери“. Гостите и жителите на Казанлък ще имат възможността да се потопят както в природната и историческа забележителност на района, така и в музикалните преживявания на световното класическо и съвременно изкуство. Събитията са обединени под символичното заглавие в духа на тракийските празници „Н

Откриване на фотоизложба, припомняща лицата на джаз фестивала в Русе, предшества началото на 48-ото издание на музикалния форум.

Снимките са подредени във фоайето на Доходното здание в крайдунавския град. По-голямата част от снимките са дело на фотографа Петър Стаменков. 

"Той обича да говори чрез своята камера, а като погледнете неговите творби, можете да надникнете и в неговото сърце, и в неговия ум, и да разберете, че това е един човек, който е верен на изкуството", каза за Стаменков директорът на общинското предприятие "Русе Арт" Мариан Савов. 

Самият фотограф коментира , че част от черно-белите снимки, показващи Петър Петров – Парчето, поставил началото на джаз фестивала в Русе през 1975 г., както и Стайко Стайков и другите основоположници на форума, са от архива на Клуба на дейците на културата. 

"Някои от тези снимки ги скани

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

Русенският театър предлага шест спектакъла на своята публика през месец ноември. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Началото ще бъде поставено на 4 ноември с "Опит за летене" - по Радичков. Режисьор е Недялко Делчев. Гост-актьор е Алексей Кожухаров, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, а композитор е Пламен Мирчев - Мирона. Участва почти цялата трупа на театъра. 

"Историята, която ще види публиката, е като съновидение на човек, който вижда своите ученици. Всичко става в едно малко селце някъде в Балкана и всички познават попа, даскала и кмета, но най-вече даскала, който ги е създал като хора", коментира режисьорът.

Следващият спектакъл - по произведението на Стефан Цанев "Духът на поета", с режисьор Ивайло Ненов, ще бъде на 8 ноември. 

Забавната история "Натюрморт със затлъстял племенник" - с гост-актьорите Любо Нейков

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми Videomotion, ще има лаборатории, работилници, дискусии, лекции и други изненади, обединени под шапката на културно-образователната програма на 180° Community Lab°.

„Community Lab° предоставя възможности за развитие на млади артисти и създава артистични мрежи, като включва социално-културните институции, за да доближи обществото до изкуството и неговите социални функции. През 2023 г. Community Lab° е отличена с номинация в две категории за престижната Европейската награда на международната организация Art Explora“, припомнят организаторите.

В рамките на програмата ще има лаборатория за креативност за млади артисти (6 октомври, Swimming Pool), насочена към ученици от гимназиите по изкуства, фокусирана върху създаването и реализацията на интердисциплинарни оригинални концепции. Лабораторията за импровизация (1 и 2 октомври, Централни хали) е за ученици, които изследват абстрактни звуци и спонтанно създаване на изкуство. Лабораторията за композиция (6 октомври, Клуб на пътешественика) е ориентирана към млади композитори, които търсят да обменят идеи и да получат персонализирана обратна връзка. Лабораторията за критично писане (септември – ноември 2024) е за студенти и млади професионалисти, които желаят да усъвършенстват своите умения за критично писане, докато се ангажират със съвременно изкуство. Студентска лаборатория (10 октомври, Swimming Pool) обединява студенти от Германия, Италия и България в артистични колаборации.

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

Емоцията е онова, което различава нашият филм от много други биографични филми. „Гунди – легенда да любовта“ има три жанра – романтична комедия в началото, после – драма, после – трагедия. Това каза режисьорът на филма Димитър Димитров след предпремиерна прожекция на лентата в кино „Одеон“.

Има дълги филми, които са интересни, има и къси филми, които са скучни, добави той по повод дължината на продукцията – два часа и четиридесет и пет минути. Най-трудната сцена за заснемане беше сцената на предложението за брак, което се случва по време на пребиваването на Георги Аспарухов в Пловдив и годините му в казармата, каза актьорът Павел Иванов (в ролята на Гунди).

„За мен целият процес беше изключително емоционален. Като започнем от срещата със самата Величка Ма

Тази вечер е първият от трите софийски концерта на Васко Василев. Днес – в Joy Station, а утре в зала 1 на НДК, цигуларят представя новия си проект Vasko & The Violin, заедно с премиера на едноименния документален филм.

На 5 ноември ще има безплатна прожекция и концерт за ученици от столични гимназии, броени часове преди цигуларят да излезе пред разпродадената преди повече от месец софийска дата в НДК. 

Идеята за това е на авторите на продукцията – журналистите Лора Крумова и Мария Йотова, които са и продуценти на филма. Камерата на Добромир Иванов проследява и улавя Васко Василев в продължение на година и в цялата му динамика между Лондон, София, Токио, Милано, Видин, Валенсия. За първи път ще бъдат излъчени кадри от детството на имения цигулар в „Люлин&ldqu

Била ли е населявана нашата страна от динозаври и коя е истинската причина за изчезването им ще бъде обсъдено на събитие на 20 август в кино „Кабана“ в София, съобщават организаторите.

Благой Иванов (писател и кинокритик), Владимир Николов (палеонтолог и палеоартист) и д-р Петър Ефтимов (доктор по Молекулярна биология) ще разгледат различни примери за научни революции и вижданията на палеонтолозите за биологията, физиологията, поведението и еволюцията на динозаврите до средата на ХХ, отбелязват от екипа.

Събитието се организира от Ratio, Националния природонаучен музей и кино „Кабана“. 

„Динозаврите се появяват преди около 240 милиона години и през по-голямата част на мезозойската ера са доминиращата група сухоземни гръбначни животни. Дори сега те са колкото обект на сериозни изследвания, толкова и почти митологични

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

За първа година „180 градуса“ си партнира с още три международни фестивала, които се случват последователно през октомври и ноември – това са „ACT“, „Цирколюция!“ и Aerowaves в София. Четирите културни организации обединяват сили, за да се промотират заедно и взаимно в рамките на платформата 3exper1ence.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 17:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2923
Творчески отражения

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати.Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

| 17 Септември 2024, 10:06 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати
Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните формати
Снимка © DFA

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Видинският симфоничен оркестър, който тази година отбелязва своята 75-годишнина, и диригентът Петър Димитров, представят софийската премиера на концерта „Музика за вас“. Събитието е на 26 октомври в „Театро отсам канала“, съобщават организаторите.

Солисти са певицата Християна Лоизу, позната от участията си в няколко телевизионни формата, сопраното Валентина Корчакова, младата цигуларка Киара Николова, лауреат на български и международни конкурси, тенорите Марио Николов и Андрея Мирчев, и специалният им гост от Виена – тенорът Едуард Бабадост.

Ще звучат популярни арии от опери, оперети и популярни песни от нашето съвремие, изпълнявани от световни звезди, като Марио Ланца, Лучано Павароти,

Държавната опера в Стара Загора ще представи мюзикъла „Ромео и Жулиета“ и операта „Ловци на бисери“ на откритата сцена на язовир „Копринка“. Това съобщиха от пресцентъра на Община Казанлък. Събитията са част от програмата на „Празници в долината на тракийските царе“. Двете представления ще са на 31 август и на 1 септември.

Двете музикални творби са обединени от непреходната тема за любовта -„Ромео и Жулиета“ в музикалната интерпретация на Жерар Пресгюрвик, и източната приказка в операта „Ловци на бисери“. Гостите и жителите на Казанлък ще имат възможността да се потопят както в природната и историческа забележителност на района, така и в музикалните преживявания на световното класическо и съвременно изкуство. Събитията са обединени под символичното заглавие в духа на тракийските празници „Н

Откриване на фотоизложба, припомняща лицата на джаз фестивала в Русе, предшества началото на 48-ото издание на музикалния форум.

Снимките са подредени във фоайето на Доходното здание в крайдунавския град. По-голямата част от снимките са дело на фотографа Петър Стаменков. 

"Той обича да говори чрез своята камера, а като погледнете неговите творби, можете да надникнете и в неговото сърце, и в неговия ум, и да разберете, че това е един човек, който е верен на изкуството", каза за Стаменков директорът на общинското предприятие "Русе Арт" Мариан Савов. 

Самият фотограф коментира , че част от черно-белите снимки, показващи Петър Петров – Парчето, поставил началото на джаз фестивала в Русе през 1975 г., както и Стайко Стайков и другите основоположници на форума, са от архива на Клуба на дейците на културата. 

"Някои от тези снимки ги скани

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

Русенският театър предлага шест спектакъла на своята публика през месец ноември. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Началото ще бъде поставено на 4 ноември с "Опит за летене" - по Радичков. Режисьор е Недялко Делчев. Гост-актьор е Алексей Кожухаров, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, а композитор е Пламен Мирчев - Мирона. Участва почти цялата трупа на театъра. 

"Историята, която ще види публиката, е като съновидение на човек, който вижда своите ученици. Всичко става в едно малко селце някъде в Балкана и всички познават попа, даскала и кмета, но най-вече даскала, който ги е създал като хора", коментира режисьорът.

Следващият спектакъл - по произведението на Стефан Цанев "Духът на поета", с режисьор Ивайло Ненов, ще бъде на 8 ноември. 

Забавната история "Натюрморт със затлъстял племенник" - с гост-актьорите Любо Нейков

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми Videomotion, ще има лаборатории, работилници, дискусии, лекции и други изненади, обединени под шапката на културно-образователната програма на 180° Community Lab°.

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

Емоцията е онова, което различава нашият филм от много други биографични филми. „Гунди – легенда да любовта“ има три жанра – романтична комедия в началото, после – драма, после – трагедия. Това каза режисьорът на филма Димитър Димитров след предпремиерна прожекция на лентата в кино „Одеон“.

Има дълги филми, които са интересни, има и къси филми, които са скучни, добави той по повод дължината на продукцията – два часа и четиридесет и пет минути. Най-трудната сцена за заснемане беше сцената на предложението за брак, което се случва по време на пребиваването на Георги Аспарухов в Пловдив и годините му в казармата, каза актьорът Павел Иванов (в ролята на Гунди).

„За мен целият процес беше изключително емоционален. Като започнем от срещата със самата Величка Ма

Тази вечер е първият от трите софийски концерта на Васко Василев. Днес – в Joy Station, а утре в зала 1 на НДК, цигуларят представя новия си проект Vasko & The Violin, заедно с премиера на едноименния документален филм.

На 5 ноември ще има безплатна прожекция и концерт за ученици от столични гимназии, броени часове преди цигуларят да излезе пред разпродадената преди повече от месец софийска дата в НДК. 

Идеята за това е на авторите на продукцията – журналистите Лора Крумова и Мария Йотова, които са и продуценти на филма. Камерата на Добромир Иванов проследява и улавя Васко Василев в продължение на година и в цялата му динамика между Лондон, София, Токио, Милано, Видин, Валенсия. За първи път ще бъдат излъчени кадри от детството на имения цигулар в „Люлин&ldqu

Била ли е населявана нашата страна от динозаври и коя е истинската причина за изчезването им ще бъде обсъдено на събитие на 20 август в кино „Кабана“ в София, съобщават организаторите.

Благой Иванов (писател и кинокритик), Владимир Николов (палеонтолог и палеоартист) и д-р Петър Ефтимов (доктор по Молекулярна биология) ще разгледат различни примери за научни революции и вижданията на палеонтолозите за биологията, физиологията, поведението и еволюцията на динозаврите до средата на ХХ, отбелязват от екипа.

Събитието се организира от Ratio, Националния природонаучен музей и кино „Кабана“. 

„Динозаврите се появяват преди около 240 милиона години и през по-голямата част на мезозойската ера са доминиращата група сухоземни гръбначни животни. Дори сега те са колкото обект на сериозни изследвания, толкова и почти митологични

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

„Community Lab° предоставя възможности за развитие на млади артисти и създава артистични мрежи, като включва социално-културните институции, за да доближи обществото до изкуството и неговите социални функции. През 2023 г. Community Lab° е отличена с номинация в две категории за престижната Европейската награда на международната организация Art Explora“, припомнят организаторите.

В рамките на програмата ще има лаборатория за креативност за млади артисти (6 октомври, Swimming Pool), насочена към ученици от гимназиите по изкуства, фокусирана върху създаването и реализацията на интердисциплинарни оригинални концепции. Лабораторията за импровизация (1 и 2 октомври, Централни хали) е за ученици, които изследват абстрактни звуци и спонтанно създаване на изкуство. Лабораторията за композиция (6 октомври, Клуб на пътешественика) е ориентирана към млади композитори, които търсят да обменят идеи и да получат персонализирана обратна връзка. Лабораторията за критично писане (септември – ноември 2024) е за студенти и млади професионалисти, които желаят да усъвършенстват своите умения за критично писане, докато се ангажират със съвременно изкуство. Студентска лаборатория (10 октомври, Swimming Pool) обединява студенти от Германия, Италия и България в артистични колаборации.

За първа година „180 градуса“ си партнира с още три международни фестивала, които се случват последователно през октомври и ноември – това са „ACT“, „Цирколюция!“ и Aerowaves в София. Четирите културни организации обединяват сили, за да се промотират заедно и взаимно в рамките на платформата 3exper1ence.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.